WYPRAWA JAPONIA

TERMIN 25.03.2025 – 08.04.2025

KOSZT 13000 PLN + CENA LOTU

  • Skosztuj najlepszego sushi na świecie – kulinarna poezja smaków czeka!
  • Zanurz się w gorących źródłach – Hakone Onsen
  • Przepłyń się wodami wulkanicznego jeziora Ashi
  • Doświadcz działalności wulkanu Hakone w Dolinie Owakudani 
  • Spaceruj po tętniących życiem ulicach Tokio 
  • Zobacz zapierającą dech w piersiach górę Fuji i inne oszałamiające krajobrazy
  • Przejedź się słynnym Shinkansenem

 I wiele więcej! 

Dzień 5

Po śniadaniu udamy się do ogrodów Shinjuku Gyoen. Jest to jeden z największych i najpopularniejszych parków w Tokio, jak i w całej Japonii. Ogród został prawie całkowicie zniszczony podczas II wojny światowej, ale ostatecznie odbudowany i ponownie otwarty w 1949 roku jako park publiczny. Będziemy mieli okazję podziwiać tradycyjny ogród japoński z kilkoma pawilonami, a także symetrycznie zaaranżowany ogród francuski oraz angielski ogród krajobrazowy z szerokimi, otwartymi trawnikami otoczonymi m.in. kwitnącymi drzewami wiśni. Następnie czas na podziwianie panoramy najbardziej zaludnionej metropolii świata. By zobaczyć Tokio z lotu ptaka udamy się na punkt widokowy Tokyo Metropolitan Government Building, skąd roztacza się zapierający dech w piersiach panoramiczny widok na tę ogromną stolicę. W dalszej części wizyta w chramie Meiji-jingu będącym miejscem kultu wyznawców szintoizmu. Chram poświęcony został deifikowanym duchom cesarza Meiji i jego żony, cesarzowej Shōken. Większość kompleksu została spalona w czasie nalotów podczas II wojny światowej w 1945, ale las, który otacza świątynię, przetrwał. Dzięki pomocy społeczeństwa chram przywrócono do jego pierwotnej świetności w 1958 roku. Pozostając w nowoczesnej dzielnicy Shibuya udamy się w kolejne miejsce, gdzie czeka na nas najbardziej ruchliwe skrzyżowanie w całym Tokio, które nie raz mogliśmy podziwiać na zdjęciach lub filmach o Japonii. Każdorazowo przechodzą nim setki pieszych i my będziemy tego częścią! Odwiedzimy także jeden z dobrych punktów obserwacyjnych, by zobaczyć to niebanalne skrzyżowanie z innej perspektywy. Spacerując zanurzymy się w wirującej energii tego miejsca. Wieczór spędzimy w gwarnej i kolorowej dzielnicy Shinjuku - głównym centrum biznesowego Tokio, w której miasto ożywa po zmroku. Przechadzając się po tętniących życiem ulicach, odkryjemy różnorodność sklepów, restauracji i kultowych punktów spotkań, a także wielobarwność tutejszych neonów. Odwiedzimy m.in. dzielnicę czerwonych latarnii. Powrót do hotelu i nocleg w Tokio.

Dzień 6

Po śniadaniu wyruszamy do Hakone, w kierunku Fuji - jednego z symboli Japonii i świętej góry dla wyznawców szintoizmu. Podróżować będziemy Shinkansenem - słynnym na całym świecie japońskim szybkim pociągiem. Zwiedzanie Hakone rozpoczynamy od okolic wulkanicznego jeziora Ashi. Pierwszym punktem będzie piękna świątynia Hakone-jinja usytuowana w środku lasu, u stóp góry Hakone. Po kontemplacji i bliższym poznaniu lokalnej kultury czas na relaks - zapraszamy na krótki rejs po jeziorze Ashi. Będzie to wspaniała okazja do podziwiania malowniczych krajobrazów jakie oferuje nam natura w tej okolicy. Po zakwaterowaniu w ryokanie - tradycyjnym japońskim hotelu, będziemy mogli odprężyć się podczas kąpieli w onsenach - łaźniach z gorącymi źródłami. Nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu udamy się kolejką linową dostaniemy się do wysoko położonej wulkanicznej doliny Owakudani, gdzie wskutek aktywności wulkanicznej na powierzchni uformowały się gorące baseny z siarkową wodą. To również niepowtarzalna okazja, aby spróbować słynnych czarnych jajek gotowanych we wrzącej wulkanicznej wodzie wypływającej z wnętrza ziemi. Legenda głosi, że spożycie jednego jajka wydłuża życie o siedem lat - zatem warto spróbować! To właśnie tutaj podziwiać można panoramę z widokiem na górę (wulkan) Fuji, którego ostatnia erupcja miała miejsce w 1707 roku. Przy sprzyjającej pogodzie, udamy się na jeden z najlepszych punktów widokowych w celu podziwiania Fuji. Po zakwaterowaniu w ryokanie - tradycyjnym japońskim hotelu, będziemy mogli odprężyć się podczas kąpieli w onsenach - łaźniach z gorącymi źródłami. Nocleg. *Uwaga: W przypadku aktywności wulkanicznej zamiast Doliny Owakudani zwiedzimy park Oishi, z którego rozpościerają się widoki na Jezioro Kawaguchi i Górę Fuji i zakwaterujemy się w okolicy.

Dzień 8

Po śniadaniu wyruszamy pociągiem do Kioto. W ten sposób rozpoczniemy naszą dwudniową przygodę w tym pełnym historii mieście, które jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Na początek pojedziemy na obrzeża miasta do Arashiyamy, gdzie będziemy mieli okazję spacerować po malowniczym bambusowym lesie. To magiczne miejsce oczarowuje swoją spokojną atmosferą i majestatycznymi bambusowymi łukami. Następnie, jeśli pozwoli na to czas odwiedzimy Park Małp Iwatayama, zamieszkany przez około 170 makaków. Małpy żyją tu w stanie dzikim. Po drodze przekroczymy most Togetsukyo - wspaniały drewniany obiekt o długości ponad 150 metrów, zbudowany na rzece Katsura. Most pojawił się w wielu filmach, a okolice do dziś są miejscem polowań na ryby z użyciem kormoranów. W dalszej kolejności odwiedzimy świątynię Kinkaku-ji znaną jako Świątynię Złotego Pawilonu, gdyż jej ściany pokryte są płatkami złota. Budowla pochodzi z XIV wieku i początkowo stanowiła rezydencję szoguna Yoshimitsu Ashikagi, jego syn zamienił jednak obiekt w świątynię. Jej majestatyczne oblicze odbija się w wodach położonego nieopodal oczka wodnego. Następnie zwiedzimy zamek Nijo – dawną rezydencję shogunów z dynastii Tokugawa, która rządziła krajem przez 260 lat. Jest on znany z wyjątkowego systemu zabezpieczeń, tzw. „Słowiczej Podłogi” - specjalnej konstrukcji sprawiającej, że przy każdym, nawet najlżejszym kroku podłoga skrzypi w charakterystyczny sposób przypominający ptasi śpiew. Wieczorem, po zakwaterowaniu w hotelu, odwiedzimy Gion – dzielnicę gejsz, gdzie, o ile będziemy mieli szczęście, będziemy mogli zobaczyć przechadzające się geiko oraz maiko. Powrót do hotelu i nocleg w Kioto.

Dzień 9

Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie świątyni Fushimi Inari Taisha. Jest to jedna z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych świątyń shintoistycznych w Japonii, na terenie której stoi ponad 10 000 pomarańczowych bram torii. Ten widok pojawia się na ogromnej ilości zdjęć z kraju kwitnącej wiśni. Inari jest jednym z najważniejszych japońskich bóstw odpowiadającym za dobrobyt, rolnictwo i przemysł. Każda z bram została ufundowana przez przedsiębiorców chcących zapewnić swojemu biznesowi powodzenie. W następnej kolejności odwiedzimy Sanjusangen-do - pawilon będący najdłuższym drewnianym budynkiem w Japonii z holem posiadającym 1001 posągów bogini miłosierdzia - Tysiącrękiej Kannon, której poświęcone jest to miejsce. Po południu weźmiemy udział w ceremonii parzenia herbaty. Wizyta umożliwi nam zgłębienie sztuki i filozofii tego japońskiego rytuału oraz pozwoli rozkoszować się aromatem japońskich odmian najpopularniejszego napoju na świecie. Przedostatnim punktem dzisiejszego dnia będzie jedna z najważniejszych buddyjskich świątyń w kraju - Kiyomizu-dera - Świątynia Czystej Wody. Obiekt ufundowany został w roku 780 i obecnie znajduje się na liście UNESCO. Najbardziej znaną wizualnie częścią świątyni jest wykonana z drewna główna hala wzniesiona na palach wśród drzew klonowych, na wysokości 13 metrów. Przed powrotem do hotelu udamy się na bogaty w historię targ Nishiki, na którym skosztować można wielu lokalnych potraw, ale i zrobić zakupy spożywcze. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 10

Po śniadaniu, naszym kolejnym punktem programu będzie wycieczka do pierwszej stolicy Japonii - Nary, obfitującej w duchowe sanktuaria, urokliwe parki i monumentalne zabytki. To starożytne miasto szczytowy okres rozwoju przeżywało ponad 1000 lat temu. Najpierw odwiedzimy park Nara, w którym będziemy mogli wypocząć oraz zobaczyć i nakarmić oswojone jelenie (w czasach przed-buddyjskich uważane były za posłańców bogów). Nieopodal znajduje świątynia Kasuga Taisha - duchowe sanktuarium o korzeniach sięgających VII wieku. Urok świątyni tkwi w charakterystycznej japońskiej architekturze, zdobieniach i mistycznym nastroju. Wnętrze pawilonu skrywa rzeźby i malowidła religijne, a setki lampionów tworzą niezwykłą atmosferę podczas festiwali. Następnie zwiedzimy świątynię Todai-ji, znaną z jednego z największych na świecie drewnianych budynków, czyli Pawilonu Wielkiego Buddy, stanowiącego imponujący wyraz kunsztu architektonicznego i głębokiej duchowości. W świątyni znajduje się największa figura Buddy z brązu w Japonii - rzeźba waży 495 ton i mierzy 16 metrów, a na jej pozłocenie zużyto 132 kg złota. Na koniec dnia czeka nas degustacja sake w lokalnej wytwórni tego znanego trunku. Następnie powrócimy do Kioto na nocleg.

Dzień 11

Po śniadaniu opuszczamy Kioto i udajemy się do Hiroszimy - miasta o tragicznej historii, które mimo tego zachowuje swój unikalny klimat i piękno. Na początek odwiedzimy Park Pokoju, gdzie zobaczymy Kopułę Bomby Atomowej oraz Dzwon Pokoju. Jest to pozostałość po budynku ocalałym po eksplozji w 1945 roku. Następnie zwiedzimy Muzeum Bomby Atomowej, które jeszcze bardziej uwrażliwi nas i zaprezentuje skutki wstrząsającego wydarzenia, jakim było zrzucenie bomby atomowej na Hiroszimę 6 sierpnia 1945 roku. Będziemy mieli okazję zobaczyć modele miasta sprzed i po wybuchu bomby oraz liczne eksponaty związane z tą tragedią. W dalszej kolejności przejedziemy do portu i wyruszymy w rejs na wyspę Mijajima. Na wyspie zwiedzimy Itsukushimę - poświęconą trzem morskim boginiom świątynię szintoistyczną, zbudowaną na platformie podtrzymywanej przez wbite w wodę pale. Kompleks stanowi perełkę architektury sakralnej z okresu Heian. Bardziej znana od świątyni jest stojąca przed nią brama torii, która wznosi się wprost z wody. Jest to jeden z trzech najsłynniejszych widoków Japonii. Brama jest zalewana podczas przypływu, natomiast w trakcie odpływu jest dostępna dla odwiedzających. W międzyczasie skosztujemy także lokalnego przysmaku - Okonomiyaki. Jest to rodzaj aromatycznego chrupiącego placka przygotowywanego na gorącej płycie i składającego się z różnorodnych składników, takich jak kapusta, mięso, owoce morza, warzywa, a także sosu i majonezu. Po wizycie na wyspie powrót do Hiroszimy i nocleg.

Dzień 12

Po śniadaniu jedziemy w kierunku Osaki - często uważanej za serce Japonii, miasta tętniącego życiem i energią, które w swojej duszy łączy przeszłość z przyszłością. Jest to trzecie co do wielkości miasto w Japonii. Po dotarciu do Osaki, na początek zobaczymy imponujący zamek - Zamek Osaka (zwany też złotym lub brokatowym) - ikoniczny punkt miasta, który przeniesie nas w czasie do epoki samurajów. Pochodząca z XVI w konstrukcja jest jednym z symboli Japonii i odegrała ważną rolę w zjednoczeniu kraju w XVI w. Następnie, udamy się do Dotonbori, żywiołowej dzielnicy znanej z neonowych świateł i niesamowitej ulicznej kuchni. To tu, na brzegach kanału Dotonbori, rozbrzmiewa serce Osaki, gdzie tłumy mieszkańców i turystów wspólnie celebrują życie w rytmie błyskających reklam i zapachów smażonych przysmaków. To tutaj można spróbować wszystkich klasycznych potraw Osaki, takich jak takoyaki (smażone kuleczki z ciasta z kawałkami ośmiornicy) czy kushikatsu (smażone szaszłyki). Kolejnym punktem programu będzie Świątynia Shiteno-ji. To jedna z najstarszych świątyń buddyjskich w Japonii, która została założona w 593 roku przez księcia Shotoku. Nazwa „Shiteno-ji” dosłownie oznacza „Świątynię Czterech Królów Nieba”, co odnosi się do czterech buddyjskich królów-strażników. Architektura świątyni jest przykładem klasycznego stylu buddyjskiego, a cały kompleks świątynny obejmuje kilka budynków, w tym główny pawilon czy pięciopiętrową pagodę. Zobaczymy także wieżowiec Abeno Harukas - najwyższy drapacz chmur w Japonii, stanowiący istotny punkt orientacyjny w Osace. Budynek ten, o wysokości 300 metrów, składa się z 60 pięter. Na koniec przespacerujemy się dzielnicą Namba - centrum handlu, rozrywki i życia nocnego. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 13

Po śniadaniu czas wolny przez cały dzień. Chętni mogą skorzystać z wizyty w Universal Studios Japan, który jest jednym z czterech światowych parków tematycznych Universal Studios i stanowi kluczową atrakcję dla miłośników filmów i adrenaliny odwiedzających Japonię. Otwarty w 2001 roku park rozrywki oferuje niesamowite przeżycia, łącząc hollywoodzki blask z japońską gościnnością. Osobom szukającym innego rodzaju wrażeń polecamy wizytę w dzielnicy Shinsekai, co w języku japońskim oznacza „Nowy Świat”. To jedna z najbardziej charakterystycznych i kolorowych dzielnic Osaki. Zaprojektowana na początku XX wieku i inspirowana miastami takimi jak Paryż czy Nowy Jork, Shinsekai ma swoisty, nieco retro charakter, który odróżnia ją od innych części miasta. Centralnym punktem Shinsekai jest wieża Tsutenkaku, która stanowi jej rozpoznawalny symbol. Polecamy zobaczyć także świątynię Hozen-ji, położoną w sercu tętniącej życiem dzielnicy Minami. Jest niewielką, ale wyjątkowo malowniczą świątynią buddyjską, stanowiącą spokojny azyl w kontraście do zgiełku miejskiego życia. Ten ukryty klejnot, otoczony wąskimi uliczkami i tradycyjnymi izakayami (japońskimi gospodami), oferuje wyjątkowe połączenie duchowości i kultury. Głodnym zakupów polecamy udać się na Tenjinbashisuji. Jest to najdłuższa ulica handlowa w Japonii, rozciągająca się na imponującą długość około 2,6 kilometra. Wzdłuż Tenjinbashisuji znajduje się ponad 600 sklepów, od tradycyjnych z rzemiosłem, przez butiki z odzieżą, sklepy z elektroniką, po liczne księgarnie i sklepy z pamiątkami. Dodatkowo, ulica ta mieści wiele małych restauracji i barów, które serwują lokalne specjały Osaki. Tym, pragnącym czystego odpoczynku zapraszamy na relaks w naszym hotelu.

Dzień 14

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Tokio. W zależności od godziny wylotu czas wolny. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 15

W godzinach przedpołudniowych przylot do Polski. Dziękujemy za wspaniale spędzony czas i zapraszamy na kolejne niezapomniane wyprawy.

KOSZT WYPRAWY

13000 PLN + CENA LOTU

CENA ZAWIERA

–  13 noclegów w hotelach o standardzie 3 i 4-gwiazdkowym, w tym 2 noclegi w ryokanie z dostępem do onsenu
–  13 śniadań
– transfery lotniskowe na miejscu
– transport busem/autokarem/pociągiem podczas całego programu na zaplanowanej trasie
– bilety na przejazd Shinkansenem na wybranych odcinkach
– bilety komunikacji miejskiej na wybranych odcinkach (metro)
– opiekę doświadczonego polskiego przewodnika podczas całego programu
– wynajem lokalnego przewodnika dla wybranych atrakcji
– wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne KL i NNW (500 000 PLN)
– bilet wstępu do ogrodów Pałacu Cesarskiego 
– bilet wstępu do Muzeum Narodowego 
– opłatę za rejs po jeziorze Ashi
– bilet na kolejkę linową do doliny Owakudani
– bilet wstępu do Parku Małp Iwatayama
– udział w ceremonii parzenia herbaty
– udział w degustacji sake
wycieczkę do Złotego Pawilonu Kinkaku-ji
– bilet wstępu do Parku Pokoju z Dzwonem Pokoju i Kopułą Bomby Atomowej
– opłatę za rejs na wyspę Mijajima
– degustację Okonomiyaki
– bilet wstępu do Muzeum Bomby Atomowej 

składkę na podatek turystyczny TFG i TFP

 

CENA NIE ZAWIERA

biletu lotniczego na trasie Warszawa Tokio
wyżywienia poza śniadaniami
wydatków własnych

TRANSPORT

Dominującym dla nas środkiem transportu między kolejnymi destynacjami w Japonii będą pociągi. Nie zabraknie oczywiście przejazdu słynącym ze swojej prędkości i punktualności Shinkansenem! By nie tracić żadnej cennej chwili na stanie w korkach, w dużych miastach często będziemy korzystać z komunikacji publicznej (metro). W programie przewidzieliśmy także rejs – wówczas niezastąpionym rozwiązaniem będzie łódź.

NOCLEGI

Na trasie zaplanowaliśmy zakwaterowanie w obiektach o standardzie 3 i 4-gwiazdkowym. Wybrane przez nas miejsca pozwolą doświadczyć bogatego kolorytu i autentycznego uroku Japonii. Szczególną atrakcją będzie nocleg w ryokanie – tradycyjnej japońskiej “gospodzie” z możliwością skorzystania z kąpieli w onsenie.

KUCHNIA

Kuchnia japońska to kuchnia delikatna i wyrafinowana, nie bez powodu nazywana jedną z najzdrowszych na świecie. I choć współcześnie używa się w niej więcej mięsa, ogromną rolę odgrywają tutaj świeże ryby i owoce morza, które są często spożywane na surowo. Wiele warzyw jest serwowanych w możliwie najbardziej naturalnej postaci. Podczas naszej wyprawy spróbujemy nie tylko popularnego sushi czy ramenu, ale sięgniemy głębiej po wyjątkowe smaki każdego z odwiedzanych regionów. Na naszej liście znajdują się takoyaki czy okonomiyaki i wiele więcej! Tak jak podczas pozostałych naszych wypraw, poznanie Kraju Kwitnącej Wiśni od kuchni jest bardzo ważnym aspektem jego odkrywania – nie możemy tego zbagatelizować! 🙂

PRZYDATNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

BAGAŻ

Limit bagażu na przelotach międzykontynentalnych oraz wewnętrznych to 20 kg w przypadku bagażu głównego i 7 kg dla bagażu podręcznego.

WALUTA

Walutą Japonii jest jen japoński (JPY). 100 JPY to nieco ponad 2,50 PLN. Pieniądze mogą Państwo wymienić jeszcze w kantorach w Polsce lub w bankach i nielicznych kantorach już na miejscu w Japonii. Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Konieczne jest, żeby banknoty były w dobrym stanie - nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. Ważne!: w przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, by były to banknoty najnowszych emisji, tzw. seria „kolorowa”. Starsze często nie są przyjmowane lub wymieniane po niższym kursie.

PASZPORT

Obywatele polscy przybywający do Japonii w celach turystycznych na okres do 90 dni zwolnieni są z obowiązku wizowego. Chociaż nie ma podanej minimalnej daty ważności paszportu, zalecamy, by był on ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu, co staje się dominującą zasadą w wielu regionach na świecie.

UBIÓR

W programie przewiduje się odwiedzanie obiektów religijnych i kulturalnych. W te dni prosimy o przygotowanie stosownej odzieży. W przypadku większości świątyń wymagane jest zakrycie ramion i kolan. Ponadto, pogoda w okresie wiosennym i jesiennym często wymaga zastosowania cieplejszej odzieży.

ZADZWOŃ, NAPISZ I ZAPYTAJ!

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!